Soví voliéry

V květnu 2013 byly na Borové Ladě otevřeny pro veřejnost unikátní soví voliéry. Jedná se o největší voliéry v České republice a navštěvníci se
mohou těšit na víc jak 20 druhů sov. Prohlédnete si tu zblízka dravce, které byste ve volné přírodě zahlédli jen stěží..

Soví voliéry

Soví voliéry na Šumavě: prohlédněte si dravce zblízka

Pokud se chystáte navštívit Šumavu, neměli byste vynechat nevšední zážitek, který tu na vás čeká od letošního května. V sovích voliérách na Borové Ladě máte možnost dostat se k dravcům skutečně na dosah! Šest voliér tu obývá na dvacet druhů sov, které v šumavské přírodě žijí, ale běžný návštěvník Šumavy je v jejich přirozeném prostředí zahlédne jen stěží. Soví voliéry tak poskytují unikátní možnost prohlédnout si všechny dravce pohromadě a opravdu zblízka.

A na jaké dravce se můžete těšit? „Uvidíte u nás třeba výra velkého, kalouse ušatého, sovu pálenou, poštolku obecnou nebo puštíka bělavého, jednu z našich největších sov,“ vypočítává Pavel Pechoušek, mluvčí Správy Národního parku a CHKO Šumava, která soví voliéry provozuje. Ve dvou voliérách návštěvníci mohou mezi sovami volně procházet, další čtyři voliéry, které obývají největší dravci, jsou pak oddělené. Všechny dravce zapůjčily zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou a v Plzni. Jde o ptáky, kteří nejsou na život ve volné přírodě zvyklí.

Soví voliéry - pohled do života sov

V sovích voliérách máte možnost spatřit i detaily ze života těchto ptáků, které běžně zůstávají našim očím skryté. U vstupu totiž najdete speciální kukátka, pomocí kterých můžete nahlédnout třeba na to, jak sovy hnízdí nebo jak se krmí. Mezi voliérami se pohybujete po dřevěné stezce, na které jsou také rozšířená místa, odkud můžete dravce v klidu pozorovat. Samozřejmostí jsou expoziční panely, které vám přiblíží všechny druhy šumavských sov a jejich život.

Sovy si na Borové Ladě můžete prohlédnout každoročně od května do konce září. Soví voliéry mají otevřeno každý den kromě pondělí a úterý od 9 do 17 hod. V úterý můžete přijít sovy navštívit i ve večerních hodinách, tedy v době jejich největší aktivity, od 12 do 21 hodin. V pondělí jsou pak voliéry zcela zavřené. Součástí areálu sovince je i hřiště pro nejmenší děti s houpačkami a skluzavkou. Pokud se rozhodnete dorazit s vaším čtyřnohým mazlíčkem, budete ho muset umístit do jednoho ze dvou kotců, protože mezi sovy mají psi vstup zakázán.

Ubytování v Borové Ladě

Příjemné ubytování na Šumavě v obci Borová Lada nabízí útulná chalupa Ke Slati. Dům najdete na okraji obce směrem na Kvildu. Malebné prostředí Borové Lady je obklopeno nádhernou přírodou Národního parku Šumava a nabízí výborné podmínky pro letní i zimní dovolenou.

Máte zájem o ubytování? Kontaktujte nás.